IDEA Toastmasters

Czym jest Silesia Toastmasters?

 1. Zacznijmy od tego, czym TM nie jest
 • nie jest Klubem wzajemnej adoracji (co oznacza, że masz prawo do własnego zdania i masz pełne prawo np. nie zgadzać się z tezami stawianymi na środku przez mówców)

 • nie jest Klubem networkingowym (owszem, można tutaj poznać naprawdę niesamowitych ludzi, ale jednocześnie nie jest to celem samym w sobie i jest jedynie bardzo przyjemnym efektem ubocznym)

 1. Wracając do głównego pytania: Czym zatem jest Toastmasters?

To Szkoła Liderów

 1. Czym charakteryzuje się Lider, co mogę bezpośrednio wyćwiczyć?
 • Zapadające w pamięć wystąpienia publiczne
 • Bezstresowe i skuteczne zarządzanie projektami
 • Precyzyjna i przyjemna komunikacja w zespole
 • Szybkie i trwałe uczenie ludzi
 • Dochodowe i bezinwazyjne: marketing i sprzedaż

[to odpowiedź na pytanie: „CO robimy?”, a właściwie „czego uczymy?”]

 1. Teraz: JAK to robimy?

Silesia Toastmasters to miejsce cyklicznych warsztatów, na których w prawdzie najbardziej widać element ćwiczenia wystąpień publicznych, ale nauczyć się możesz tutaj zdecydowanie więcej niż tylko mówić. W grę wchodzą zdecydowanie wszystkie kompetencje Niezwykłego Lidera.

 1. DLACZEGO to robimy?

Stanie się Liderem -> determinuje [taka niewidzialna zależność] nabranie większej odpowiedzialności za świat dookoła nas i bardziej świadome podejmowanie decyzji. Im większą bierzesz świadomą odpowiedzialność [bierzesz na tapetę problem i go rozwiązujesz], za tym większy ludzie dookoła Ciebie postrzegają Cię autorytet. Bycie AUTORYTETEM z kolei pozwala Ci znacznie skuteczniej wpływać proaktywnie na losy świata dookoła Ciebie. Jeśli ktoś ma mocną motywację finansową, dodam że ludziom z autorytetem płacą ZAUWAŻALNIE WIĘCEJ.

 1. Dlaczego możesz nam ZAUFAĆ?

TM Toastmasters.org to organizacja działająca w oparciu o formułę zbliżoną do franczyzy. Całość przedsięwzięcia rozpoczęła się od 1924 roku i pierwszego Klubu w San Diego w Stanie California, skąd rozprzestrzeniła się na wszystkie kontynenty i ponad 100 różnych krajów i kultur. Wiedza, którą tutaj zdobywamy i przekazujemy dalej, jest nie tylko sumą doświadczeń naszych członków, ale też jest wiedzą bardzo starannie usystematyzowaną w podręcznikach naszego rozwoju, zarówno w zakresie wystąpień, jak i pozostałych cech Lidera.